Enduro krst z odlično uvrstitvijo

Nejc Rutar je nastopil na prvi letošnji dirki v enduru in dosegel odlično drugo mesto, za zmagovalcem Maxom Leitsbergerjem je zaostal le slabih pet sekund. Dirka 3 Camini (trije dimniki) nad Trstom je štela tudi za nov slovenski pokal SloEnduro, zato je odlična uvrstitev še toliko bolj pomembna. Nejc je takole strnil vtise po dirki: “Na sobotnem treningu sem imel občutek, kot da bi bil v Avčah, takšno blato je bilo na progi … Nato se je za dirko posušilo in z izjemo burje so bile razmere idealne. Super traili – nezahtevni, tekoči, raznoliki. Cel dan sem užival; kot da bi vozil več dirk v spustu, eno za drugo. Počasi spoznavam male skrivnosti endura, hkrati pa vidim, da lahko veliko znanja iz spusta prenesem v enduro.”
Odlično so nastopili tudi drugi člani ekipe Rajd Trek. Anže in Jure Žabjek sta bila 19. in 20., Jure je bil s tem tudi najhitrejši mladinec na dirki. Družina Žabjek s tem ni rekla zadnje besede, saj je bil visoko uvrščen tudi Primož in sicer na 26. mesto. Dirkanja sta se znova lotila brata Nakrst, predvsem Primož je bil pred leti zelo uspešen v dvoboju. Tokrat je zasedel 32. mesto, brat Mitja pa je bil 80. Pohvaliti velja še Tima Zupanca z 61. mestom in Luko Savsa s 103. mestom med več kot 150 tekmovalci v absolutni razvrstitvi.