Rajdovci uspešno v Val d’Iseru

Najhitrejša Rajdovca Nejc Rutar in Žiga Pandur sta se seveda uvrstila v sobotno finale dirke svetovnega pokala v Franciji. Ta podvig žal ni uspel drugim našim tekmovalcem, a jim ne gre nič zameriti, saj so še vsi po vrsti mladi in so danes prvič nastopili na dirki svetovnega pokala. Ob tem jim ni bilo nič olajšano, saj je proga težka že sama po sebi, med kvalifikacijami pa jo je še dvakrat namočil dež, drugič ravno pred nastopi naših mladincev.
Novi mladinski državni prvak Jure Žabjek se je zelo izkazal in končal na 99. mestu. Kevin Berginc je bil 159., Jernej Cokan 165., Anže Žabjek pa je bil 178.
Vsi si zaslužijo čestitke, predvsem pa naj bo ta izkušnja popotnica za naprej in nove velike dirke. Vsi štirje bodo ostali v Val d’Iseru čez vikend in bodo navijali za Nejc in Žiga.