BMX Alpe-Adria Maribor: Mlada Rajdovca tik pod vrhom

V Mariboru sta potekali 3. in 4. dirka pokala Alpe-Adria, hkrati pa je bila to tudi jubilejna izvedba ob 10. obletnici kluba BSX Racing Team. V mednarodni konkurenci 130 tekmovalcev so dirkali tudi štirje Rajdovci, dva izmed njih v dresu ekipe Unior Tools Team.

Matic Berginc dirka v kategoriji 15- in 16-letnikov, v Mariboru pa si je privozil dve 4. mesti. Oba nastopa sta si bila zelo podobna, na obeh dirkah pa so bili pred njim isti tekmovalci, gostje iz Italije, Avstrije in Madžarske.

Tudi Tim Bratuša, tekmovalec v kategoriji fantov starosti 11 in 12 let, je dosegel enak rezultat v soboto in nedeljo – dvakrat je bil peti.

V najmočnejši konkurenci moških 17+ sta dirkala tudi oba Uniorjeva tekmovalca, Filip Flisar in Kevin Berginc. Sobotno dirko sta oba zaključila v malem finalu, Filip je bil 12., Kevin pa 13. V nedeljo je nastopil samo Kevin in osvojil končno 11. mesto. Dvojni zmagovalec vikenda je postal Madžar Patrik Szobaszlai.